Marzena Wietrak - Wolontariusz Roku Banku BPHIdea pomagania innym jest jedną z najważniejszych wartości, jaką kieruje się Bank BPH w codziennej pracy. Jego pracownicy i członkowie zarządu od lat angażują się w działania charytatywne. Aby uhonorować najaktywniejszych działaczy Bank BPH zainicjował konkurs na Wolontariusza Roku, który trwał równolegle z akcją Zwykły Bohater.

W niedzielę, 2 grudnia 2012 roku podczas oficjalnej Gali Finałowej poznaliśmy zwycięzcę - Wolontariuszem Roku została Marzena Wietrak z Gniezna, która pomaga ponad 150 lokalnym beneficjentom!

Bank BPH prowadząc akcję Zwykły Bohater, w której poszukuje osób, które wykazały się uczciwością, chęcią niesienia pomocy innym czy nieprzeciętną odwagą, postanowił równolegle zorganizować konkurs, którego celem jest wyróżninienie najbardziej zaangażowanych dobroczyńców wśród pracowników Banku.

W akcjach charytatywnych w ciągu roku udział bierze aż kilkuset wolontariuszy Banku, pomagając tysiącom osób w 50 miastach Polski. Poświęcają swój wolny czas, a także angażują najbliższych.

- Szukaliśmy osoby najbardziej aktywnej, która przeprowadziła najwięcej projektów i zaangażowała wielu kolegów z Banku w swoje działania charytatywne - mówi Mariusz Kostera - wiceprezes Banku BPH. - Osoby, która swoją postawą daje najlepszy przykład jak zmieniać świat zaczynając od najbliższego otoczenia - podkreśla.

„Otwarta na nowe pomysły i projekty, które realizuje zgodnie z duchem fair play” - tak o Marzenie Wietrak mówią pracownicy Banku BPH, którzy zgłosili ją do konkursu Wolontariusz Roku. „Gdyby takich ludzi jak Marzena zabrakło, świat byłby uboższy. Patrząc na Marzenę, widząc, z jaką pasją realizuje idee Wolontariatu, autentycznie chce się jej pomóc. Zaraża innych optymizmem, pozytywnym myśleniem i tym, że swoim działaniem możemy zmieniać otoczenie i rzeczywistość. Uśmiech ludzi, którym pomagamy dzięki Marzenie jest największą zapłatą i wynagrodzeniem za czas, który poświęciliśmy” - dodają.

Marzena Wietrak zrealizowała szereg projektów charytatywnych, m.in. dla podopiecznych Stowarzyszenia MAKI działającego na rzecz osób niepełnosprawnych.

Celem „Świątecznej Akcji” był zakup sprzętu do prac manualnych oraz drobnych sprzętów medycznych, natomiast w ramach projektu „Zobacz we mnie człowieka” pomogła zebrać fundusze na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, a także remont sali i pomieszczeń sanitarnych.

Ponadto pomaga dzieciom z Domu Dziecka w Gnieźnie, a także ludziom bezdomnym, organizując akcję „Piknik!” i „Spotkania opłatkowe”.

--
Sandra Kaczmarek, korespondencja - informacja prasowa.