Pseudokibice z zarzutami za "ustawkę"

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali kolejnych pseudokibiców z Poznania .

Zatrzymani mężczyźni byli członkami zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizacją i udziałem w bójkach w tzw. ustawkach pseudokibiców. Do tej pory w tej sprawie zarzuty przedstawiono 130 osobom.

Policjanci zatrzymali w czwartek dwóch członków zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się organizacją i udziałem w bójkach tzw. ustawkach pseudokibiców. Grzegorz S. ps. „Śmigło” lat 29 zatrzymany został wcześnie rano, kiedy był w pracy w Koziegłowach pod Poznaniem, a Damian W. ps. „Wdowa” wpadł w ręce policjantów na jednej z ulic w Poznaniu, kiedy wychodził z wynajętego mieszkania.

W ramach tej samej akcji policjanci z Jarocina, Gostynia, Konina i Nowego Tomyśla przeszukali 20 mieszkań bojówki Lecha Poznań na terenie kilku powiatów. Między innymi w Jarocinie, Zbąszyniu, Gostyniu, Dąbrówce Kościelnej pod Gnieznem, Koninie, Dąbrówce pod Poznaniem i Koziegłowach. W mieszkaniach tych zabezpieczone zostały ochraniacze na szyje i głowę, niewielkie ilości narkotyków oraz cyfrowe nośniki z informacjami mającymi bezpośredni związek z poznańską bojówką.

Grzegorz S. ps. „Śmigło” usłyszał zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej, której celem było organizowanie i udział w ustawkach pseudokibiców piłkarskich. Drugi z zatrzymanych usłyszał zarzut udziału w bójce z pseudokibicami Zawiszy Bydgoszcz w 2008 roku w Grabach. Zarzuty takie usłyszą również pozostali członkowie poznańskiej bojówki, którzy brali udział w tej bójce.

Jest to kolejny etap śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, a realizowany przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego i Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w ramach powołanej specjalnej grupy od ubiegłego roku. Zarzuty do tej pory usłyszało już 130 osób. Wśród nich są też pseudokibice utożsamiający się z innymi klubami piłkarskimi w kraju, między innymi Lublina i Bydgoszczy.

Źródło: KWP w Poznaniu