Ucieczka pilanina przed policyjnym pościgiem

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zatrzymali po pościgu nietrzeźwego mieszkańca powiatu pilskiego. Pilanin nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Uciekał przed policjantami głównymi ulicami miasta. W samochodzie przewoził siedmiu pasażerów, w tym jednego w bagażniku.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 16 marca w godzinach nocnych. Patrol bydgoskiej drogówki zauważył jadące audi z nadmierną prędkością. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. Jednak po włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca audi przyspieszył i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast rozpoczęli pościg, a o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego. Kierowca podczas ucieczki złamał szereg przepisów ruchu drogowego narażając pasażerów oraz innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Pościg zakończył się na ulicy Pomorskiej. Tam funkcjonariusze zatrzymali kierującego. W samochodzie oprócz kierowcy było jeszcze siedmiu pasażerów, w tym jeden w bagażniku. 19-letni pilanin został przebadany alkomatem. Okazało się, że ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali młodemu mężczyźnie prawo jazdy, a następnie przewieźli zatrzymanego do policyjnego aresztu.

Jeszcze tego samego dnia śledczy z bydgoskiego Śródmieścia przedstawili 19-latkowi zarzut kierowania pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. Za ostatnie przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. To jednak nie wszystko.

Obecnie funkcjonariusze analizują zapis z wideorejestratora. 19-latek będzie odpowiadać za popełnione wykroczenia w trakcie ucieczki. Oprócz przewożenia osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określonych w dowodzie rejestracyjnym, będzie odpowiadać również za szereg innych wykroczeń zarejestrowanych na nagraniu (między innymi wyprzedzanie na podwójnej ciągłej, na skrzyżowaniu, przed przejściem dla pieszych, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, niestosowanie się do znaku STOP, nakazu jazdy w prawo i zakaz wjazdu.