Zderzenie cysterny z ciężarówką. Jeden z kierowców jechał na magnesie

Wypadek. GostyńGroźny wypadek w powiecie gostyńskim. Kierowca cysterny, w której przewożono paliwo zderzył się z pojazdem, którym transportowano żwir. Kontrola ITD wykazała, że jeden z kierowców jechał na niedozwolonym magnesie.

Do wypadku doszło we wtorek, 10 lipca w Koszkowie w powiecie gostyńskim. Na miejsce wezwani zostali m.in. inspektorzy ITD z oddziału w Lesznie. Ciągnik z naczepą, w której przewożono żwir zderzył się z cysterną wypełnioną paliwem. Cysterna wpadła do rowu, po czym nastąpiło jej rozszczelnienie. Ciężarówka ze żwirem przewróciła się na drodze.

Strażacy uszczelnili wyciek, konieczne było przepompowanie paliwa do nowej, podstawionej cysterny. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach. Jak ustalili policjanci, mężczyźni byli trzeźwi, ale jeden z nich - co wykazała kontrola inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego - jechał na niedozwolonym magnesie, fałszując tym samym m.in. czas pracy.

Kierujący pojazdem ze żwirem - jak przyznał inspektorom ITD - tuż po zderzeniu wyrzucił magnes w obawie przed grożącymi konsekwencjami. Kierowca dostał mandat w wysokości dwóch tysięcy złotych. Przewoźnika czeka postępowanie administracyjne zagrożone karą pięciu tysięcy złotych.

Inf. prasowa ITD