Zlikwidowano agencje towarzyskie w Pile i Wałczu

foto: topnews.inPolicjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zlikwidowali dwie agencje towarzyskie w Pile i Wałczu.

Zatrzymano 17 osób którym postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, czerpanie korzyści z nierządu, handel ludźmi i pranie brudnych pieniędzy.  Za te przestępstwa może grozić nawet do 15 lat więzienia.Z informacji zdobytych przez kryminalnych z KWP w Poznaniu  wynikało, że w Pile oraz w Wałczu funkcjonują kluby nocne z prostytutkami, a osoby zarządzające tymi klubami czerpią korzyści majątkowe z nierządu. Materiały informacyjne oraz uzyskane dowody dały Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu podstawę do wszczęcia śledztwa.

Po sprawdzeniu wszystkich pojawiających się szczegółów związanych z prowadzonym przestępczym procederem została przygotowana akcja mająca na celu zatrzymanie podejrzanych. Wzięli w niej udział funkcjonariusze z różnych jednostek policyjnych, a także prokurator.

Policjanci wkroczyli do agencji towarzyskich oraz do mieszkań wytypowanych osób. Byli to zarządcy klubów, ochroniarze, barmani oraz taksówkarze. Policjanci równocześnie działali w Pile, Wałczu, Szczecinie i okolicznych miejscowościach. Wśród zatrzymanych znalazł się Aleksander D. ps. „Olo” z Człuchowa. Mężczyzna uznawany jest za osobę, która założyła i kierowała tą grupą przestępczą.

Na wniosek policji i prokuratury sąd aresztował Aleksandra D. Za te przestępstwa oraz za czerpanie korzyści z cudzego nierządu, handel ludźmi i pranie brudnych pieniędzy grozi mu nawet 15 lat więzienia. Do aresztu trafili także dwaj inni zatrzymani: Sławomir T. ps. „Kamil” ze Szczecina nadzorujący działalność agencji w Wałczu oraz Mikołaj B. ze Szczecina pracujący w pilskiej agencji jako ochroniarz.

Podczas przeszukania mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli majątek należący do podejrzanych, między innymi gotówkę, samochody i sprzęt RTV.

Autor: Andrzej Borowiak - KWP w Poznaniu