Firma mytaxi dołączyła do Konfederacji Lewiatan, stając się częścią ponad czterotysięcznej rzeszy przedsiębiorców w Polsce, których interesy reprezentuje Lewiatan

Mytaxi- Cieszymy się, że tak innowacyjna firma zdecydowała się na współpracę z Lewiatanem. Wspólnie będziemy podejmowali wysiłki dla budowania jeszcze lepszych warunków działania przedsiębiorców w Polsce, a głos biznesu stanie się jeszcze lepiej słyszany - zaznacza Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

- Wartości, jakie reprezentuje Konfederacja Lewiatan, idealnie pokrywają się z ideałami mytaxi. Jako pierwsza aplikacja taxi na świecie, jesteśmy odpowiedzialni za rewolucję, jaka dokonała się w sektorze taxi i nieustannie go modernizujemy. Naszą misją jest popularyzacja płatności mobilnych, elektromobilności, idei multimodalnego transportu. Zabiegamy jednocześnie o to, by rynek przewozów w Polsce zapewniał zdrową konkurencję i bezpieczeństwo pasażerów. Wierzymy, że partnerstwo z Konfederacją Lewiatan pozwoli nam na konstruktywny dialog i wymianę doświadczeń ze zrzeszonymi przedsiębiorcami, a także, że wspólnie będziemy mieć pozytywny wpływ na wszelkie procesy legislacyjne dotyczące naszej branży - zapewnia Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający mytaxi w Polsce.

Konfederacja Lewiatan to najbardziej wpływowa polska organizacja biznesowa, reprezentująca interesy pracodawców w Polsce i Unii Europejskiej. Zabiega o konkurencyjne warunki prowadzenia biznesu, dba o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo, zdrową konkurencję, wzrost zatrudnienia i wzmocnienie kapitału społecznego. Skupia ponad 4100 firm zatrudniających w sumie ponad milion osób. Jest członkiem Rady Dialogu Społecznego. Jako jedyna organizacja polskich pracodawców należy do Business Europe - największej europejskiej organizacji reprezentującej interesy przedsiębiorców i pracodawców wobec Komisji Europejskiej, Parlamentu Europejskiego i innych instytucji UE. Lewiatan ma również swoje stałe przedstawicielstwo w Brukseli.

Skutecznie zabiega o lepsze prawo dla polskich przedsiębiorców, dba o ich wizerunek. Monitoruje bariery dla przedsiębiorczości i przygotowuje własną ekspertyzę makroekonomiczną.

mytaxi - aplikacja wprowadziła usługi taksówkarskie w Europie w XXI wiek, oferując pierwszą na świecie aplikację do zamawiania licencjonowanych taksówek już w 2009 r. Nieustannie modernizuje branżę taxi wprowadzając m.in. pierwsze w Polsce płatności mobilne za kurs, flotę elektrycznych taksówek, Konta Biznesowe dla Klientów B2B, a także usługę współdzielenia taksówek - mytaxi match. W Polsce dostępne w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Aglomeracji Śląskiej, Poznaniu, Łodzi i Wrocławiu.

mytaxi jest spółką zależną od Daimler Mobility Services GmbH (cześć́ Daimler Group). Usługa mytaxi dostępna jest w ponad stu miastach i dziewięciu krajach Europy. Na sukces mytaxi pracuje ponad 600 pracowników w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Irlandii, Austrii, Polsce, Hiszpanii, Włoszech, Portugalii, Szwecji. Aplikacja mytaxi jest darmowa i została pobrana ponad dziesięć milionów razy. mytaxi posiada flotę stu tys. zarejestrowanych kierowców, co czyni ją europejskim liderem wśród aplikacji do zamawiania taksówek. Obowiązki CEO mytaxi pełni Eckart Diepenhorst.

--
Korespondencja, inf. prasowa.