David LaChapelle w Starym Browarze

Stary Browar - Poznań. David LaChapelleDavid LaChapelle będzie gościem w poznańskim Starym Browarze. W programie jego wizyty przewidziano m.in. spotkanie z miłośnikami sztuki i fotografii. Obecnie w Starym Browarze trwa pierwsza w Polsce i jedna z największych w Europie solowa wystawa zdjęć Davida LaChapelle'a - "LaChapelle. Songs For the World".

David LaChapelle zyskał światową sławę, kiedy światło dzienne ujrzały jego ekstrawaganckie zdjęcia takich gwiazd jak David Beckham, Lady Gaga, Madonna, Elton John, Elisabeth Taylor, Michael Jackson, rodzina Kardashianów czy top modelek z Naomi Campbell na czele.

W środowisku artystycznym mówi się, że to prawdziwy następca Andy'ego Warhola, który notabene był jego mentorem. Zdjęcia artysty pojawiają się systematycznie w najsłynniejszych magazynach świata, m.in. w Vogue, Rolling Stones, czy Vanity Fair. LaChapelle prócz fotografii, zajmuje się także reżyserią teledysków, które zrealizował chociażby dla Florence & The Machine, Britney Spears, czy Jennifer Lopez. To on rozebrał Lil Kim i pokrył jej ciało logotypem Louisa Vuittona, włożył cierniową koronę Kanye Westowi, a z Marka Wahlberga stworzył blond seksbombę.

Inf. prasowa, fot. M.Zakrzewski