Dwa miliony złotych na remont alei Niepodległości w Pile

Aleja Niepodległości w PileNa posiedzeniu Rady Miasta w Pile spotkaliśmy posła Błażeja Pardę (Kukiz’15) - zapytaliśmy parlamentarzystę o poprawki, które wniósł, a dotyczyły rozpoczęcia budowy drogi krajowej S10/11 oraz remontu al. Niepodległości w Pile.

Główna droga, która prowadzi do centrum Piły to aleja Niepodległości - dotyczy ona w większości mieszkańców Koszyc, czy Zielonej Doliny - i jak wiemy jest w opłakanym stanie.

- Moją poprawkę składałem na kwotę 10 milionów złotych, tak aby w końcu zacząć remont tej drogi przez Skarb Państwa - ponieważ jest to droga krajowa. Niestety tak się stało, że PiS tę poprawkę odrzucił. Mamy jednak szczęśliwe zakończenie - pod presją sami wprowadzili poprawkę na kwotę dwóch milionów złotych. Jest to krok w korzystną dla nas stronę, bo może uda się w końcu wyremontować fragment tej drogi. Uważam, że jest to mój sukces, ponieważ od wielu lat mówię o tym i ta presja ma sens. Planuję w przyszłym roku złożyć poprawkę na pozostałe odcinki alei Niepodległości. Natomiast jeśli chodzi o tak dla nas ważną drogę S10/11 to chcieliśmy przeznaczyć kilkadziesiąt milionów na prace projektowe. Niestety zdarza się, że poprawki opozycji zawsze przepadają - wyjaśnia poseł ziemi pilskiej, Parda.

- Pozostaje nam jednak satysfakcja, że udało nam się uzyskać te dwa miliony złotych na remont al. Niepodległości o czym wcześniej wspominałem - dodaje Błażej Parda.

Na koniec poseł poinformował uczestników, że nadal trwa rejestrowanie kandydatów w ramach akcji "Samorządy z Kukizem", gdzie każdy może zadeklarować chęć startowania z list ruchu. 

--
Opr. Karolina Smęda-Drzycimska, fot. Street View