45 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

Pojazd zabytkowyAutomobilklub Wielkopolski organizuje 45 Poznański Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych - najstarszy tego typu rajd w Polsce.

Tegoroczna edycja rajdu jest jednocześnie VII Rundą Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych. W rajdzie udział weźmie około 35 pojazdów wyprodukowanych przed 1987 rokiem. Do najciekawszych należą samochody i motocykle startujące w klasie samochodów przedwojennych.

Na trasie wystartują unikatowe pojazdy, takie jak Buick Super Six, Cadillac 355C, czy Mercedes W21. Na liście startowej jest też kilka różnych modeli mercedesów oraz samochody znane z ulic z okresu PRL-u, m.in. Syrena, Trabant, czy Polskie Fiaty.

Zawodnicy swoimi pojazdami pokonają trasę biegnącą malowniczymi drogami Wielkopolski. Rozpoczęcie rajdu nastąpi 30 sierpnia o godz. 10.00 przed Hotelem 500 w Tarnowie Podgórnym, który jest bazą tegorocznego rajdu. Dzień wześniej na Torze "Poznań" odbędzie się Memoriał im. Henryka Rucińskiego.

O godz. 12.00 w Obornikach nastąpi prezentacja pojazdów, a o godz. 16.00 na Placu Wolności w Poznanu odbędzie się Konkurs Elegancji, w którym uczestnicy zaprezentują się w strojach z epoki swojego pojazdu.

W drugim dniu rajdu (sobota) zespoły przejadą do Obrzycka, gdzie na rynku odbędzie się prezentacja pojazdów. Następnie przez Kobylniki uczestnicy wrócą do Tarnowa Podgórnego.