Intercity wprowadza zmiany w siatce połączeń. Będzie mniej pociągów

PKP Intercity tymczasowo odwołuje niektóre połączenia ze względu na ograniczone zainteresowanie podróżami w czasie epidemii. Pierwsze zmiany w rozkładzie jazdy zaczną obowiązywać już od szóstego listopada br.

Trwająca epidemia i związane z tym kolejne ograniczenia wprowadzane w sferze publicznej przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją. Obecnie średni spadek liczby rezerwacji na połączenia PKP Intercity wynosi 63 proc. względem ubiegłego roku. W związku z tym przewoźnik wprowadza zmiany w siatce połączeń i dostosowuje liczbę kursujących pociągów do aktualnego zainteresowania.

W odniesieniu do średniej dziennej liczby pociągów uruchamianych w obowiązującym rozkładzie jazdy, tymczasowo odwołanych zostaje około pięć proc. pociągów.

Podróżnym, którzy zakupili bilety na odwołane połączenia (na całej trasie lub na jej części), przysługuje prawo do otrzymania zwrotu należności bez potrącania odstępnego lub możliwość skorzystania z połączenia alternatywnego.

Kolejne decyzje dotyczące kształtu siatki połączeń będą podejmowane na podstawie stale prowadzonych analiz frekwencji w pociągach przewoźnika. Lista pociągów znajduje się na specjalnie dedykowanej stronie.