Mieszkaniec Świebodzina dokonał rozboju na stacji paliw w Sędzinku

Policjanci z Nowego Tomyśla zatrzymali sprawcę, który minionej nocy dokonał rozboju na stacji paliw w Sędzinku. Funkcjonariusze użyli broni, by zatrzymać uciekającego napastnika.

Do zdarzenia doszło na stacji paliw przy autostradzie A2 w Sędzinku. Przed godziną 2.00 do budynku wtargnął mężczyzna, następnie grożąc nożem zażądał od pracownika wydania pieniędzy. Gdy pracownik uciekł na zaplecze, sprawca wyjął z kasy gotówkę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.

Powiadomieni policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy napadu. Mężczyzna został zauważony w pobliżu węzła autostradowego w Nowym Tomyślu. Funkcjonariusze rozpoczęli pościg. Najpierw ulicami miasta, a następnie poza terenem zabudowanym. Wtedy podjęli decyzję o użyciu broni. Napastnik został ranny w łopatkę. Mężczyzna został obezwładniony, a następnie przekazany służbom medycznym.

Zatrzymanym okazał się 30-letni mieszkaniec Świebodzina. Obecnie trwa policyjno-prokuratorskie postępowanie wyjaśniające przebieg zdarzenia. Za rozbój, kodeks karny przewiduje do 12 lat pozbawienia wolności.

Opr. Waldemar Roszczuk, fot. CCTV