Pojazdy transportujące elementy elektrowni wiatrowej zablokowały obwodnicę Czarnkowa

TransportPięć pojazdów ciężarowych transportowało elementy elektrowni wiatrowej bez wymaganych zezwoleń. Transport został skontrolowany przez inspektorów ITD. Na przewoźników nałożono wysokie kary.

Pilscy inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu skontrolowali pięć zestawów ciężarowych przewożących elementy elektrowni wiatrowej, które podczas transportu zablokowały obwodnicę Czarnkowa.

Transport odbywał się z południowej Polski do odbiorcy w Czarnkowie. Cztery pojazdy należały do polskich przewoźników, a jeden do niemieckiego. Zestawy z ładunkiem miały długość od 35 do 43 metrów (norma to 16,5 metra). W trakcie kontroli ujawniono, że elementy przewożone są bez specjalnych zezwoleń, za co kierowcy ukarani zostali mandatami karnymi.

Pojazdy z ładunkiem zostały zabezpieczone. Do czasu uzyskania stosownych zezwoleń nie mogą wyruszyć w dalszą drogę. Wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne. Suma naruszeń stwierdzonych przez ITD opiewa na kwotę 75 tysięcy złotych.

Opr. W. Roszczuk, inf. prasowa, fot. ITD