Policja zatrzymała sprawców uprowadzenia i pobicia kobiety

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego pilskiej komendy policji zatrzymali pięć osób podejrzanych o uprowadzenie i dotkliwe pobicie młodej kobiety. Są to osoby w wieku od 26 do 34 lat. Sąd Rejonowy w Pile tymczasowo aresztował trzech sprawców pobicia.

W połowie listopada pilscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pobiciu i pozbawieniu wolności młodej mieszkanki Piły. Sprawcy w swoim działaniu byli niezwykle brutalni. Przemocą zabrali kobietę z domu, wywieźli samochodem na obrzeża miasta i dotkliwie pobili. Z uwagi na charakter zdarzenia, sprawą natychmiast zajęli się pilscy kryminalni.

Po kilku godzinach od zawiadomienia policjanci ustalili podejrzanych - łącznie do sprawy zatrzymano pięć osób. Dwaj mężczyźni oraz kobieta usłyszeli zarzuty pobicia, a także pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem. Zatrzymana kobieta dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków, które zostały znalezione w jej mieszkaniu. Śledczy będą również ustalać jaki udział w sprawie miała pozostała dwójka zatrzymanych.

Sąd Rejonowy w Pile na wniosek policji i prokuratury zastosował wobec trójki podejrzanych areszt na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa, zatrzymanym grozi kara od 3 do 15 lat pozbawienia wolności.

Opr. mł. asp. Jędrzej Panglisz / Waldemar Roszczuk, fot. Wlkp. Policja