Škoda ujawniła nazwę pierwszego elektrycznego SUV-a

Škoda w ubiegłym roku wprowadziła nową linię samochodów elektrycznych i hybrydowych oznaczonych znakiem iV. W Polsce dostępna jest już w pełni elektryczna Škoda CitiGOᵉ iV oraz hybrydowy SuperB iV, czyli pierwsze auto czeskiego producenta, które wyposażone jest w dwa silniki.

W zależności od sytuacji i wybranego trybu jazdy pracują one indywidualnie lub w połączeniu, dając korzyści zapewniane przez silnik elektryczny i silnik benzynowy. Auto można ładować przy wykorzystaniu zewnętrznego źródła energii elektrycznej na stacji szybkiego ładowania lub zwykłego gniazdka elektrycznego.

W tym roku odbędzie się światowa premiera kolejnego modelu, a zarazem pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a, który otrzymał nazwę Škoda Enyaq. Będzie to pierwszy seryjnie produkowany samochód oparty na modułowej platformie MEB Grupy Volkswagen, która została zaprojektowana specjalnie dla samochodów elektrycznych, a także pierwszy z dziesięciu planowanych modeli elektrycznych, które zostaną zaprezentowane do końca 2022 roku.

Opr. Joanna Marchlewska, fot. Škoda Auto