Oszustki podając się za policjantki okradały mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego

Policja Ostrów WielkopolskiPolicjanci z Ostrowa Wielkopolskiego zatrzymali dwie kobiety podejrzane o oszustwa. Oszustki podając się za policjantki wchodziły do mieszkań pod pretekstem przeszukania lub zabezpieczenia kart kredytowych, informując właścicieli, że mogą mieć związek z przestępstwem.

Zatrzymane kobiety usłyszały już zarzuty, za które grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zatrzymania doszło we wtorek 13 lutego. Kobiety pochodzące z województwa dolnośląskiego w wieku 34 i 35 lat, podając się za funkcjonariuszki policji, posługując się przy tym fałszywym dokumentem i odznaką policyjną, wchodziły do mieszkań pozorując przeprowadzenie przeszukania lub czynności związanych z ujawnieniem nakładki na bankomat.

W ten sposób, 25 stycznia br. dwie mieszkanki Ostrowa Wielkopolskiego padły ofiarą fałszywych policjantek. Oszustki pod pretekstem przeszukania, przywłaszczyły pieniądze w kwocie 7 tysięcy złotych. W kolejnym przypadku, jedna z oszustek prosząc o kartę bankomatową i numer PIN poszła do bankomatu „zablokować kartę”. Po tym zdarzeniu, pokrzywdzona ustaliła, że z jej konta wypłacono 500 złotych.

13 lutego kobiety ponownie przyjechały na "gościnne występy" do Ostrowa. Tym razem jednak się nie udało. Osoba, którą próbowały okraść zachowała czujność i o wszystkim powiadomiła policję. Funkcjonariusze szybko przyjechali na miejsce i w pobliżu miejsca zdarzenia zatrzymali kobiety.

Materiał dowodowy zgromadzony przez policjantów pozwolił na przedstawienie zatrzymanym zarzutów dotyczących oszustwa. Sprawa jest rozwojowa. Policjanci nie wykluczają, że kobiety dokonały jeszcze kilku tego typu przestępstw. Wobec zatrzymanych prokurator zastosował policyjny dozór i poręczenie majątkowe.

--
Opr. W. Roszczuk, inf. prasowa, fot. policja