Arka zatonęła w GdyniMistrz Polski Lech Poznań wygrał z Arką Gdynia 3:0. Mecz nie należał do najciekawszych. Dopiero w końcowej fazie meczu Poznaniacy zagwarantowali fanom dozę emocji.

Początek spotkania należał jednak do gospodarzy, którzy częściej utrzymywali się przy piłce. Największe zagrożenie gdynianie stwarzali po lewej stronie boiska, gdzie grał dobrze dysponowany Labukas.

Druga połowa stała na jeszcze słabszym poziomie. Mnożyły się faule oraz niecelne zagrania. W 58 minucie w miejsce Wilka na boisku pojawił się Rudnevs. Wejście Łotysza zmieniło obraz meczu. Od tego momentu Lech zaczął dominować, a gospodarze ograniczali się do obrony.

Mecz zakończył się zwycięstwem Kolejorza, a na listę strzelców wpisali się Ślusarski, Rudnevs i Mikołajczak.