Enea Energetyk Poznań zmierzy się z 7R Solna Wieliczka

Enea Energetyk PoznańJuż w najbliższą sobotę, Enea Energetyk Poznań podejmować będzie na własnym parkiecie drużynę 7R Solna Wieliczka w starciu na szczycie ligowych rozgrywek. - Mecz w Wieliczce stał na wysokim poziomie i mało nam zabrakło, żeby go wygrać, dlatego teraz chcemy się zrewanżować. Czeka nas zatem emocjonujące, pełne walki i determinacji spotkanie - zapewnia Klaudia Świstek, przyjmująca poznańskiej drużyny. Emocje, które towarzyszyły zespołowi podczas ostatniego starcia w Warszawie powoli opadają, a popularne "energetykgirls" koncentrują się na kolejnym starciu i po dłuższej przerwie wracają na parkiet poznańskiej "Chwiałki".

Pierwsze spotkanie między drużynami w tym sezonie było prawdziwym siatkarskim widowiskiem. Po zaciętym, pięciosetowym boju na małopolskim parkiecie, lepsze okazały się gospodynie wygrywając nieznaczenie 3:2, dlatego podopieczne Marcina Patyka zrobią wszystko, żeby w sobotnim meczu się zrewanżować.

- Przed nami bardzo ważny mecz. Od kilku dni skrupulatnie się do niego przygotowujemy i damy z siebie wszystko. Mecz w Wieliczce był na wysokim poziomie i mało nam zabrakło, żeby go wygrać, dlatego teraz chcemy się zrewanżować. Zespół z solnego miasta jest przede wszystkim bardzo dobrze poukładany i waleczny. Pierwsza szóstka gra kolejny sezon razem i to widać. Czeka nas zatem emocjonujące, pełne walki i determinacji spotkanie. Liczymy mocno na wsparcie naszych kibiców, ponieważ jak wiemy zespół z Wieliczki przyjedzie zapewne z licznym gronem swoich sympatyków, dlatego pokażmy wspólnie na co nas stać! - zachęca Klaudia Świstek.

Sobotni mecz w Poznaniu będzie wyjątkowy nie tylko z uwagi na poziom sportowej rywalizacji, ale również dzięki kilku zmianom organizacyjnym. - Od kilku kolejek mogliśmy zaobserwować zainteresowanie naszymi meczami, które znacznie przekraczało możliwości obiektu, na którym rozgrywamy swoje mecze. Postanowiliśmy wprowadzić rozwiązanie, które wstępnie planowaliśmy na fazę play-off, dlatego już dzisiaj na Hali B POSiR montujemy dodatkowe trybuny dla kibiców, natomiast od kilku dni funkcjonuje w hali nowe oświetlenie. Jeśli dodamy do tego fakt, że mecz z Wieliczką będzie pierwszym spotkaniem z pełnym udziałem naszego nowego Klubu Kibica, możemy być pewni, że emocje sobotniego spotkania długo pozostaną w naszej pamięci - deklaruje Robert Rakowski, prezes poznańskiego klubu.

--
Enea Energetyk Poznań - 7R Solna Wieliczka
Sobota, 2 lutego, godz. 17:00 - Hala B POSiR, ul. Spychalskiego 34