Legia Warszawa - Lech Poznań fot. Tomasz KurczabaW spotkaniu 27. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lech Poznań wygrał w Warszawie z Legią 1:0. Zwycięską bramkę dla Kolejorza strzelił w 25 minucie Artiom Rudnev.

Pechowo dla Henriqueza rozpoczął się mecz Lecha Poznań z Legią Warszawa. Panamski obrońca Kolejorza już w 10 minucie musiał opuścić boisko z powodu urazu, a jego miejsce na placu gry zajął Wojtkowiak.

Mecz Legii z Lechem tylko w pierwszej połowie przyniósł emocje, jakich kibice spodziewali się po hicie Ekstraklasy. Bramka Rudniewa ustawiła spotkanie.

Wypełniony ponad półtoratysięczną grupą kibiców Kolejorza sektor gości oszalał w 25 minucie. Murawski idealnym prostopadłym podaniem obsłużył Rudneva, a najlepszy snajper T-Mobile Ekstraklasy nie zmarnował sytuacji sam na sam i dał Lechowi prowadzenie.

Legia walczyła ambitnie, ale ostatecznie przegrała 0:1, straciła trzy punkty i jej przewaga w tabeli stopniała do jednego punktu.