Medaliści z Wielkopolskiej Brygady - foto: st. szer. Patryk JanikJudocy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza zdobyli dwa medale podczas tegorocznych mistrzostw Wojska Polskiego w judo, które odbyły się na przełomie marca i kwietnia w Gdyni.

Reprezentacja 11. Dywizji Kawalerii Pancernej po raz pierwszy w historii zdobyła srebrny medal w klasyfikacji zespołowej.

Zespół „Czarnej Dywizji” liczył 16 zawodników w tym dwie kobiety. Najlepiej w klasyfikacji indywidualnej wypadli: st. szer. Piotr Sulecki, który zdobył złoty medal w klasyfikacji indywidualnej w wadze 90 kg oraz st. szer. Patryk Janik – brązowy medal  w wadze 100 kg. Obaj zawodnicy są żołnierzami „Wielkiej Błękitnej Siedemnastki.”

St. szer. Patryk Janik, wielokrotny medalista mistrzostw Wojska Polskiego w tym roku oprócz  startu na macie, debiutował również w roli trenera przygotowując reprezentację do zawodów. Dodatkowo każda reprezentacja wystawiła drużynę w kategoriach wagowych od 63 do 100 kg. Drużynowo reprezentacja 11 DKPanc. zdobyła brązowy medal. W klasyfikacji generalnej zespół uplasował się na drugim miejscu ze srebrnym medalem mistrzostw.

Wśród czternastu reprezentacji żołnierze „Czarnej Dywizji” znaleźli się w ścisłej czołówce, ustępując tylko reprezentacji Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych z Wrocławia. W mistrzostwach uczestniczyło 124 najlepszych zawodników z poszczególnych rodzajów sił zbrojnych, szkolnictwa wojskowego, jednostek i instytucji wojskowych.

Źródło: 11 DKP; Zdjęcia: st. szer. Patryk Janik