Leszczyńscy policjanci zatrzymali parę, która od klientów wyłudzała pieniądze. Swoje ofiary wabili na portalu towarzyskim propozycją masażu

Pod koniec listopada ub. roku, leszczyńscy policjanci przyjęli zgłoszenia o oszustwach na szkodę dwóch osób. Pokrzywdzeni wyjaśnili, że chcieli zamówić usługę z masażem oferowaną na portalu towarzyskim. Na umówione spotkanie zgłosiła się kobieta z mężczyzną. Jedak po przekazaniu pieniędzy para zniknęła.

W święta Bożego Narodzenia w Lesznie doszło do kolejnego zdarzenia. Dwaj mężczyźni zainteresowani internetowym anonsem umówili spotkanie. Podczas wstępnych rozliczeń finansowych kobieta i towarzyszący jej mężczyzna zażądali kwoty pieniędzy, na którą klienci nie byli przygotowani. Wiązało się to z koniecznością wypłaty gotówki z bankomatu. Podczas jazdy samochodem sprawca przyłożył jednemu z pokrzywdzonych nóż do brzucha żądając 1500 złotych, grożąc przy tym, że jeśli nie otrzyma gotówki to go zabije.

W trakcie czynności dochodzeniowo-śledczych, leszczyńscy policjanci ustalili tożsamość poszukiwanych, których ujęto 29 grudnia na terenie jednej z leszczyńskich stacji benzynowych. Sprawcą okazał się 45-letni mieszkaniec Leszna i jego 28-letnia partnerka. Kobieta usłyszała zarzuty dokonania oszustw, natomiast 45-latek usłyszał dodatkowo zarzut wymuszenia rozbójniczego z użyciem noża. Okazało się, że mężczyzna był w przeszłości wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa.

Prokuratura Rejonowa w Lesznie zastosowała wobec 28-latki środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz poręczenie majątkowe. Natomiast jej partner, na wniosek prokuratora został aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się sprawą podejrzewają, że pokrzywdzonych osób może być więcej. Funkcjonariusze dołożą starań, by skontaktować się z pokrzywdzonymi.