Na najbliższym spotkaniu Kobiet Przedsiębiorczych, uczestniczki rozmawiać będą o cyberprzestępczości i bezpieczeństwie w sieci. W trakcie spotkania dowiedzą się, skąd bierze się coraz większa popularność przestępstw komputerowych, dlaczego celem ataków najczęściej stają się szeregowi pracownicy organizacji, a także czym są socjotechniki i z czego wynika ich skuteczność oraz popularność. Poznają przykłady ataków socjotechnicznych oraz jakie są skutki działań cyberprzestępców dla osób prywatnych i organizacji.

Cyberprzestępstwa stanowią obecnie znacznie większe zagrożenie niż kiedykolwiek. Powszechne korzystanie z Internetu za pośrednictwem laptopów, telefonów i tabletów, stwarza cyberprzestępczości idealne warunki do rozwoju. Jest to obecnie najbardziej dochodowy biznes świata przestępczego. Cyberprzestępstwa przybierają różne formy, począwszy od instalacji wirusa, który wykrada dane osobowe po kradzież środków finansowych. Cyberprzestępcy stosują różnorodne umiejętności, aby zdobywać dostęp do kont bankowych, kraść tożsamość, szantażować, defraudować pieniądze oraz nękać lub zastraszać użytkowników. Wykorzystują także obce komputery w celu przeprowadzania ataków na instytucje i firmy.

By zminimalizować zagrożenia w codziennej pracy lub ich uniknąć, Klub Kobiet Przedsiębiorczych organizuje Lunch Biznesowy ze specjalistą w dziedzinie bezpieczeństwa w sieci Jakubem Staśkiewiczem. Podczas prelekcji, uczestniczki zapoznają z aktualnymi zagrożeniami ze strony cyberprzestępców, poznają metody ich działań i ich negatywnego wpływu na biznes oraz najskuteczniejsze działania prewencyjne o charakterze organizacyjnym. Dowiedzą się także dlaczego środki technologiczne nie wystarczają do zwalczania cyberprzestępczości.

Lunch Biznesowy Kobiet Przedsiębiorczych odbędzie się 2 kwietnia o godz. 14.00 w restauracji hotelu Puro Poznań, przy ul. Stawnej 12 w Poznaniu. Więcej informacji o spotkaniu można uzyskać na stronie internetowej klubu.

Jakub Staśkiewicz jest trenerem i audytorem. Posiada certyfikaty audytora wiodącego ISO 27001 oraz Certified Ethical Hacker. Jest absolwentem Politechniki Poznańskiej wydziału informatyki oraz Wyższej Szkoły Bankowej w specjalizacji: psychologia zarządzania. Na co dzień zajmuje się testami bezpieczeństwa IT, audytami bezpieczeństwa informacji oraz szkoleniem pracowników z obrony przed cyberzagrożeniami. Pomaga w tworzeniu polityk bezpieczeństwa oraz analizie ryzyka związanego z zagrożeniami dla infrastruktury IT i ciągłości biznesowej. W wolnych chwilach prowadzi bloga poświęconego zagadnieniom bezpieczeństwa informacji.