10 kwietnia, reprezentacja młodych koszykarzy z UKS MIKST Międzychód wzięła udział w Turnieju Koszykówki Młodzików o Puchar Prezydenta Miasta Piły z Okazji 90-lecia Wielkopolskiej Koszykówki. Młodzicy z Międzychodu zajęli trzecie miejsce.

Turniej został rozegrany w Hali Widowiskowo - Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pile. Wzięły w nim udział zespoły KS Basket Piła, MKK Pyra Poznań, SP nr 1 z Chodzieży oraz UKS Mikst Międzychód.

Najwięcej emocji wzbudził pierwszy mecz  rozegrany z KS BASKET Piła. Po pierwszej, wysoko przegranej kwarcie (9 : 20) międzychodzcy zawodnicy stopniowo odrabiali straty, aby w trzeciej kwarcie objąć prowadzenie, które wydawało się, że utrzymają do końca spotkania.

Jeremi Przybylski odbiera z rąk Posła RP Adama Szejnfelda oraz Prezydenta Piły Piotra Głowskiego, puchar za zdobycie III miejsca w turnieju.

Mikołaj Smarzy odbiera nagrodę dla najlepszego zawodnika zespołu

Prawdziwy horror rozegrał się w ostatniej minucie meczu, na 40 sekund do końcowej syreny, przy jednopunktowej przewadze zespołu z Międzychodu, Mikst zanotował stratę piłki, co skrzętnie wykorzystali rywale zdobywając 2 punkty. Czarę goryczy dopełnił jeszcze wykorzystany przez przeciwników rzut osobisty dający dwupunktową wygraną gospodarzom turnieju.

Końcowa klasyfikacja turnieju:

1. MKK PYRA Poznań
2. KS BASKET Piła
3. UKS MIKST Międzychód
4. SP 1 Chodzież

Turniej został doskonale zorganizowany, rozdano wiele nagród z pucharami i medalami włącznie. Pilski obiekt, w którym odbywał się turniej był świetnie przygotowany, a na trybunach panowała miła atmosfera w duchu sportowego dopingu.

Źródło: UKS MIKST Międzychód / Miedzychod.pl