Policja poszukuje pseudokibiców. Prawdopodobnie pochodzą z Wielkopolski

PseudokibicePolicjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi prowadzą działania mające na celu ustalenie tożsamości pseudokibiców, którzy pod koniec sierpnia ubiegłego roku wtargnęli na płytę boiska na stadionie przy ulicy Piłsudskiego w Łodzi. Istnieje podejrzenie, że część nieustalonych dotąd osób może pochodzić z Wielkopolski, w szczególności z Kalisza i okolic. Osoby, które rozpoznają prezentowane wizerunki proszone są o kontakt z Policją.

Funkcjonariusze w tej sprawie wytypowali i zatrzymali dotychczas dziesięć osób w wieku od 20 do 31 lat. Byli to mieszkańcy Łodzi, Zgierza i Kwidzyna. Większość wcześniej miało konflikty z prawem za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Były na ich kontach m.in. bójki i pobicia. Odpowiadali także za kradzieże, włamania i niszczenie mienia. Wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące zakłócenia przebiegu imprezy masowej.

Policjanci mimo wcześniejszych zatrzymań nadal pracują nad sprawą. Z zapisów monitoringów wygenerowali kolejne wizerunki osób, których tożsamość jest nieznana. Osoby, które rozpoznają wskazanych pseudokibiców proszone są o kontakt z wydziałami w Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.