Najnowsze trendy na Targach Mody w Poznaniu

Grono najlepszych producentów i projektantów, zarówno krajowych, jak i zagranicznych, zaprezentowało swoje kolekcje podczas wiosennej edycji Targów Mody w stolicy Wielkopolski. Wśród ekspozycji można było zapoznać się z najnowszymi kolekcjami mody damskiej i męskiej, obuwia, dodatków oraz akcesoriów, w tym biżuterii, nakryć głowy oraz torebek.

Wydarzenie cieszyło się popularnością również z uwagi na dostępność rozmiarów XXL oraz wyodrębnioną strefę EKO, skupiając w niej i doceniając marki, dla których przy produkcji ubrań ważna jest ekologia i zrównoważony rozwój.

W halach targowych już po raz trzeci odbył się Kongres Fachowców – debata profesjonalistów, którzy w swoich prelekcjach odnieśli się do branży mody z perspektywy swoich profesji, takich jak e-commerce, nowoczesne technologie, dziennikarstwo, czy ekologia. W debacie udział wzięli przedstawiciele firm, instytucji kultury, kancelarii prawnych oraz szkół wyższych, które związane są z branżą mody.

W tym roku, w ramach Targów Mody realizowano projekt miejski Miasto Żyje Modą, którego głównym założeniem jest promocja projektantów, marek modowych, miejsc oraz wydarzeń, które łączy jedno – moda i najnowsze trendy. W projekcie i towarzyszących mu eventach udział mógł wziąć każdy odwiedzający Poznań, a zwłaszcza osoby, których celem były Targi Mody. W wydarzeniu udział wzięli projektanci, marki modowe, butiki i miejsca związane ze sztuką. Wszystkie propagują modę w szerokim ujęciu i bliskie jest im stwierdzenie, że modne może być dosłownie wszystko.

Tradycyjnie w Sali Ziemi odbyła się Gala Mody, podczas której wystawcy zaprezentowali swoje najnowsze kolekcje. Pokazy mody odbywały się również w przestrzeni wystawienniczej.