Koło Naukowe Praw Człowieka „Humanitas” oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo antydyskryminacyjne w Polsce – przeszłość, teraźniejszość przyszłość”, która odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2013 roku w Auli Collegium Iuridicum Novum (al. Niepodległości 53, Poznań).
Celem Konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Praw Człowieka „Humanitas” jest ocena jakości antydyskryminacyjnych regulacji prawnych obowiązujących w Polsce. W ramach trzech paneli udział wezmą specjaliści w dziedzinie prawa, szczególnie prawa antydyskryminacyjnego, zarówno teoretycy, jak i praktycy.
W pierwszym panelu – „Przeszłość” – zaproszeni prelegenci określą, jakie cele i założenia przyświecały twórcom pierwszych regulacji antydyskryminacyjnych. Ponadto podejmą próbę odpowiedzi na pytanie,czy udało się je zrealizować.
Celem drugiego panelu – „Teraźniejszość” – będzie prezentacja funkcjonowania obecnych regulacji antydyskryminacyjnych. Ponadto biorący w nim udział eksperci ustosunkują się do ocen sformułowanych w ramach pierwszego panelu oraz określą postulaty na przyszłość.
Panel kończący konferencję – „Przyszłość” – zmierzać będzie do wyciągnięcia wniosków z poprzednich paneli oraz zaproponowania kierunków ewentualnych zmian i rozwiązań w zakresie prawa antydyskryminacyjnego.
Udział w konferencji jest bezpłatny.
Konferencja jest objęta rejestracją. W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie http://humanitas.amu.edu.pl/do-pobrania.html .
Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać na adres [email protected], wpisując w temacie wiadomości „Zgłoszenie”.
Więcej informacji oraz szczegółowy plan konferencji znajduje się na stronie internetowej http://humanitas.amu.edu.pl/prawo-antydyskryminacyjne-w-polsce.html oraz na facebooku.
—
Koło Naukowe Praw Człowieka „Humanitas”