W długi majowy weekend, w Poznaniu rozpoczął się sezon linii turystycznych. W tym roku dla mieszkańców i turystów zainteresowanych podróżami, przedsiębiorstwo komunikacyjne przygotowało kilka nowości, między innymi kurs z przewodnikiem, który podczas przejażdżki opowie o historii miasta i zabytkach zlokalizowanych przy turystycznym szlaku.

W porównaniu z ubiegłym rokiem zmieniły się trasy linii nr 0 i 100. "Setka" kursować będzie sprzed Dworca Głównego PKP (co ma ułatwić komunikację osobom, które przyjadą do Poznania koleją), będzie przejeżdżać przez centrum miasta w pobliżu Katedry i dalej - przez Śródkę i Term Maltańskie - do Nowego ZOO, a wracając w kierunku Dworca PKP przejedzie opodal parku Wilsona.

"Zerówka" wyruszać będzie z pl. Wielkopolskiego. Pojedzie przez centrum, Wildę, przez dawną zajezdnię Madalińskiego, Hetmańską i Głogowską do centrum. Wybrane kursy (z przewodnikiem) będą wydłużone, dzięki czemu zwiedzający będą mogli dotrzeć do katedry, Śródki, pojadą przez Jana Pawła II, Kórnicką i most św. Rocha. Osobno, wyznaczono kursy do Muzeum Komunikacji przy ul. Głogowskiej.

Podobnie jak w minionych latach, w sezonie 2017 na linii nr 0 przewidziano kursy nocne historycznym tramwajem.

Obsługę linii autobusowej stanowić będą znane poznaniakom Ikarusy , Jelcz i DAF. Okazjonalnie na trasie może pojawić się Jelcz RTO 043, popularny "Ogórek”.

Szczegółowe informacje i trasy przejazdu zawarte są na stronie internetowej poznańskiego przewoźnika.

--
Opr. /fot. Waldemar Roszczuk