Pierwsza polska szkoła programowania Coders Lab zaprasza na cykl Dni Otwartych, które odbędą się pod hasłem „Wybierz swoją ścieżkę w IT”. Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które myślą o rozpoczęciu kariery w branży IT. We wtorek, 17 sierpnia Dni Otwarte szkoły kodowania odbędą się w Poznaniu. Poprowadzą je doświadczeni szkoleniowcy i praktycy branży IT. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy się jednak zarejestrować.

Podczas spotkania uczestnicy będą mogli porozmawiać ze specjalistami z obszarów IT, takich jak np. front-end, back-end czy tester oprogramowania oraz sprawdzić, która droga rozwoju jest dla nich najbardziej odpowiednia. Dowiedzą się także, jak wygląda ścieżka kariery w poszczególnych zawodach IT oraz jakie perspektywy oferuje rynek pracy.

W trakcie Dni Otwartych eksperci Coders Lab opowiedzą o aktualnej sytuacji na rynku pracy - o tym, jakie są prognozy i trendy dla branży oraz jakie możliwości stoją przed każdą osobą, która stawia pierwsze kroki w IT. Nie zabraknie również tematu wysokości zarobków na poszczególnych szczeblach kariery programisty czy testera. Ponadto, specjaliści podpowiedzą, które cechy i umiejętności są kluczowe dla rozwoju zawodowego w różnych obszarach IT. Duża część spotkania zostanie poświęcona kwestiom edukacyjnym, oraz temu, jaki tryb nauki sprawdzi się najlepiej - tak, aby każda osoba rozpoczynająca kurs, była w stanie pogodzić go z pracą czy życiem rodzinnym. Prowadzący opowiedzą o tym, czym charakteryzuje się bootcamp, podpowiedzą jak znaleźć sposób na sfinansowanie nauki, a także jak szukać pracy po zakończonym kursie. Całość zakończy sesja Q&A, czyli czas na dyskusję i pytania do wykładowców szkoły Coders Lab.

- Planowany przez nas cykl to przede wszystkim możliwość bezpośredniego kontaktu ze szkoleniowcami, mentorami i praktykami, którzy nie tylko uczą kodowania, ale też podpowiadają jak sobie radzić w branży IT. Wydarzenie może być ciekawą propozycją dla licealistów lub studentów, którzy z różnych powodów nie mają jeszcze sprecyzowanych planów odnośnie swojej drogi zawodowej. Serdecznie zapraszamy również wszystkie osoby, które z jakiegoś powodu nie są zadowolone ze swojej aktualnej sytuacji zawodowej i poszukują życiowej zmiany. Pokażemy, że IT daje wiele możliwości dla osób w różnym wieku i z różnym doświadczeniem. Krótko mówiąc - przekonamy, że na przebranżowienie nigdy nie jest za późno - zapewnia Jacek Lisowski, Country Manager Coders Lab.

Wstęp na Dni Otwarte jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, dlatego o udziale decyduje kolejność zgłoszeń i rejestracji na stronie internetowej. Wydarzenie odbędzie się z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących zasad reżimu sanitarnego.

Termin: 17 sierpnia 2021 r. godz. 18.00
ul. Dąbrowskiego 77a, Poznań