W piątek 13 marca, około godziny 14.00 w Trzciance na niestrzeżonym przejeździe kolejowym, przy ulicy Kopernika doszło do tragicznego w skutkach wypadku.

W wyniku zderzenia samochodu osobowego marki Renault Scenic z pociągiem osobowym relacji Piła – Krzyż zginął 19-letni kierowca pojazdu, a jego pasażer trafił do Szpitala Powiatowego w Trzciance.

Strażacy, którzy pierwsi przybyli na miejsce wypadku zastali kierującego pozostającego w pojeździe bez zachowanych funkcji życiowych. Natychmiast podjęto próbę udzielenia kpp polegającą na udrożnieniu dróg oddechowych oraz wykonaniu resuscytacji krążeniowo oddechowej, z jednoczesnym wycinaniem elementów karoserii przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Niestety działania ratownicze nie przyniosły pożądanego rezultatu a przybyły na miejsce koordynator Zespołu Ratownictwa Medycznego stwierdził śmierć mężczyzny. Dalsze czynności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wydobyciu zwłok i rozdzieleniu pojazdu od lokomotywy.

Pociągiem podróżowało 56 pasażerów, którzy na szczęście nie ucierpieli w wyniku zderzenia. PKP Przewozy Regionalne zorganizowały dla nich komunikację zastępczą.

--
Inf. prasowa, fot. kpt. Arkadiusz Żyliński