Jedna osoba poszkodowana, rozbity samochód i uszkodzony słup energetyczny to bilans wypadku drogowego, do którego doszło w środę 21 października 2015 roku w Świnkowie, gm. Krotoszyn.

Zgłoszenie do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło o godzinie 6:31. Dyżurny Operacyjny Powiatu wysłał do miejsca zdarzenia samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn, samochód gaśniczy i samochód ratownictwa technicznego z OSP Biadki, policje i Zespół Ratownictwa Medycznego.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, w przeprowadzonym rozpoznaniu , że samochód osobowy marki Renault Megane uderzył w słup energetyczny uszkadzając skrzynkę transformatora. Kobieta kierująca pojazdem znajduję się na zewnątrz. Uszkodzony pojazd znajdował się na poboczu drogi.
Osobie poszkodowanej strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na wsparciu psychicznym i zaopatrzeniu rany. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego kobietę przekazano lekarzowi, który po wykonaniu dodatkowych badań podjął decyzję o przewiezieniu do szpitala. W uszkodzonym pojeździe odłączono akumulator oraz sprawdzono stan pojazdu pod kątem wycieków płynów eksploatacyjnych, których nie stwierdzono. Działania trwały 1 godzinę 21 minut.

--
Inf. prasowa, fot. JRH PSP Krotoszyn