W miniony czwartek, około godziny 15.30, na łuku drogi w miejscowości Lipie gm. Piaski samochód ciężarowy przewożący żywiec wieprzowy przewrócił się blokując całkowicie jezdnię pomiędzy Piaskami a Szelejewem. Kierowca i pasażer pojazdu szczęśliwie nie odnieśli obrażeń i opuścili pojazd samodzielnie.

Mniej szczęści miały przewożone zwierzęta, z których kilka padło na miejscu wypadku a część wydostała się z naczepy i zaczęły biegać po całej drodze. Działania zadysponowanych zastępów straży (2 z JRG Gostyń i 2 z OSP Piaski) polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oraz przy wydatnej pomocy okolicznych mieszkańców miejscowości Lipie zgromadzeniu pozostałych zwierząt na podwórzu pobliskiego gospodarstwa. Łącznie w pojeździe przewożono 101 sztuk trzody chlewnej.

Przez kilka godzin trasa była całkowicie zablokowana, aż do momentu podniesienia za pomocą dźwigu uszkodzonej ciężarówki. W akcji ratowniczej oprócz zastępów straży pożarnej udział brała policja oraz Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gostyniu.

--
Inf. prasowa, fot. psp.wlkp.pl