W środę, po północy doszło do pożaru budynku wielorodzinnego przy placu Powstańców Wielkopolskich w Grodzisku Wlkp. Pożar zauważył mieszkaniec kamienicy, którego zaniepokoiły odgłosy na poddaszu i zadymienie.

Do zdarzenia zadysponowano kilka zastępów OSP i Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej z Grodziska Wlkp. Podczas akcji z budynku ewakuowano 9 osób.Działania strażaków polegały na ugaszeniu materiałów palnych nagromadzonych na strychu, a następnie oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń. Strażacy przeszukali pomieszczenia i zabezpieczyli miejsce zdarzenia

W trakcie akcji z budynku ewakuowano 9 osób. Po przeszukaniu pomieszczeń nie stwierdzono obecności osób poszkodowanych. Ewakuowanych mieszkańców skierowano do oddalonej o  300 m Izby Przyjęć Szpitala Powiatowego.

Ogień nie rozprzestrzenił się na bezpośrednio przyległy do niego budynek oraz inne pomieszczenia. W wyniku pożaru częściowemu spaleniu uległa konstrukcja i pokrycie dachowe oraz częściowo nagromadzone na poddaszu materiały palne w postaci ubrań, mebli, opakowań po farbach oraz sprzętu RTV i AGD.

--
Źródło: KWPSP w Poznaniu