W poniedziałkowe popołudnie 28 września 2015 roku o godzinie 16:31 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym do jakiego doszło w miejscowości Wolenice na krajowej GD 15 pomiędzy Krotoszynem, a Kożminem Wlkp.

Dyżurny Operacyjny Powiatu po przyjęciu zgłoszenia wysłał na miejsce samochód ratownictwa technicznego z JRG PSP Krotoszyn, samochód gaśniczy z OSP Krotoszyn oraz karetkę pogotowia ratunkowego i policję.

Po dojechaniu do miejsca zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w przeprowadzonym rozpoznaniu ustalił, że samochód osobowy AUDI uderzył w przydrożne drzewo i leży na dachu w rowie. Jedna osoba poszkodowana pozostaje w pojeździe, druga osoba znajduje się poza pojazdem.

Strażacy zabezpieczyli teren działania, osobie pozostającej w pojeździe założyli kołnierz ortopedyczny, ułożyli na desce ortopedycznej, ewakuowali na zewnątrz w miejsce bezpieczne oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy polegającej na podaniu tlenu i udzieleniu wsparcia psychicznego. W tym samym czasie drugiemu poszkodowanemu ratownicy założyli kołnierz ortopedyczny oraz zaopatrzyli rozcięty łuk brwiowy opatrunkiem. Po przybyciu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane pod opiekę ratownika medycznego i przewiezione na Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Działania trwały 53 minuty.

--
Inf. prasowa, fot. st. str. Szymon Kujawa