Rocznica śmierci policjanta - foto: KWP w PoznaniuDzisiaj mija rocznica śmierci st. sierż. Leszka Ratajczaka, który zginął tragicznie na służbie. Minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów pod tablicą poświęconą poległym policjantom leszczyńscy policjanci uczcili jego pamięć.

W budynku Komendy Miejskiej Policji w Lesznie, Komendant Miejski Policji - mł.insp. Henryk Kasiński w obecności policjantów i pracowników policji złożył kwiaty oraz zapalił znicz pod tablicą poświęconą jego pamięci.

 

Śmierć policjanta - foto: M. Wiśniewski/Elka.fm

W wyniku zderzenia motocyklista zginął na miejscu. Policjant zmarł w leszczyńskim szpitalu - foto: M. Wiśniewski/Elka.fm

Ratajczak zginął w wypadku drogowym, do którego doszło w ubiegłym roku na drodze krajowej nr 5 w miejscowości Lipno. Policjant wyjeżdżał radiowozem z parkingu przy komisariacie. W pojazd uderzył rozpędzony motocyklista, który jechał brawurowo tzw. stójką, czyli tylko na tylnym kole.

Motocyklista zginął na miejscu. Policjanta w bardzo ciężkim stanie przewieziono do leszczyńskiego szpitala, gdzie w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.