Wypadek pod Gorzyniem - foto: KWP w PoznaniuW środę na krajowej "24" nieopodal Gorzynia doszło do wypadku drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy ciężarowe i samochód osobowy. W wyniku zderzenia, kierowca osobowego Nissana poniósł śmierć na miejscu.

Droga krajowa w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin. Okoliczności wypadku wyjaśniają międzychodzcy policjanci.Policjanci wstępnie ustalili, że kierowca samochodu osobowego jadąc od Pniew w kierunku Skwierzyny z nieustalonej przyczyny zjechał na przeciwległy pas drogi i zahaczył o nadjeżdżający z przeciwka samochód ciężarowy, który w następstwie zjechał do przydrożnego rowu. Kierowca osobówki nie opanował pojazdu po czym wjechał pod drugą ciężarówką.

Wypadek pod Gorzyniem - foto: KWP w Poznaniu
Kierowca Nissana, 47. letni mieszkaniec gminy Międzychód zginął na miejscu. Kierowcy ciężarówek 29 i 27. letni mieszkańcy Wągrowca byli trzeźwi .

Droga w tym miejscu była zablokowana przez kilka godzin. Policjanci zorganizowali objazdy. 

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce wypadku, wykonali oględziny. Pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Szamotułach wyjaśniają okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Źródło: KWP w Poznaniu