Na drodze krajowej nr 92 (Świecko - Poznań), nieopodal Świebodzina, podczas czynności służbowych zginął funkcjonariusz sekcji Ruchu Drogowego sulęcińskiej komendy powiatowej policji.
 
Policjant zginął od strzału w głowę podczas szarpaniny ze złodziejem samochodów.  Do zdarzenia doszło we wtorek, około południa w miejscowości Stok.

Kilkanaście minut wcześniej, policjanci patrolujący drogę krajową na terenie pow. sulęcińskiego dostrzegli szybko poruszający się pojazd. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania. Jednak kierowca rozpędzonego Audi nie reagował na polecenia funkcjonariuszy, ani sygnały świetlne. Policjanci ruszyli w pościg.
 
Pod Stokiem dogonili uciekiniera. Podczas próby zatrzymania kierowca stawiał opór. W trakcie szarpaniny ze sprawcą, jednemu z policjantów wystrzeliła broń służbowa. Strzał okazał się śmiertelny. Kula utkwiła policjantowi w głowie.
 
Samochód, którym poruszał się sprawca został skradziony na terenie Niemiec. Zatrzymany Mariusz R. mieszkaniec woj. warmińsko-mazurskiego już wcześniej był notowany za kradzieże samochodów.
 
Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności wyjaśniające.

Czytaj także...

Policja poszukuje świadków zdarzenia
 
Lubuska policja prosi o pilny kontakt kierowcę ciężarowego DAFa, który we wtorek, 12 marca był świadkiem wydarzenia na drodze krajowej nr 92 (Świecko - Poznań), podczas którego doszło do zatrzymania sprawcy kradzieży samochodu oraz śmierci policjanta...