Wypadek w Ociążu - foto: JRG w Ostrowie Wlkp.W środę, na drodze krajowej nr 25 doszło do tragicznego wypadku drogowego. W zdarzeniu uczestniczyły dwa pojazdy osobowe i autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji kursującego na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz.

W wyniku wypadku śmierć poniosły dwie osoby. Obecnie przyczynę wypadku ustala wielkopolska Policja.Do zdarzenia doszło w środę w Ociążu, na krajowej "dwudziestcepiątce". Z nieustalonych dotąd przyczyn doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - Audi A4, Skody Felicji oraz autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji kursującego na trasie Ostrów Wielkopolski – Kalisz.

 

Wypadek w Ociążu - foto: JRG w Ostrowie Wlkp.W wyniku wypadku kierowca Skody poniósł śmierć na miejscu. Pasażer siedzący na tylnym siedzeniu został wyciągnięty przez świadków wypadku, wśród których był strażak z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalmierzycach, posiadający przeszkolenie z zakresu ratownictwa medycznego.

Druga osoba (kobieta) została uwolniona za pomocą sprzętu ratownictwa drogowego przez strażaków przybyłych na miejsce zdarzenia. Niestety, kobieta pomimo prowadzonej reanimacji przez ratowników medycznych Szpitalnego Oddziału Ratunkowego zmarła w drodze do szpitala.

W wyniku zdarzenia poszkodowana została także pasażerka podróżująca samochodem Audi A4. Lekkich obrażeń doznało również 7 osób będących pasażerami autobusu.

Wypadek w Ociążu - foto: JRG w Ostrowie Wlkp.Wszyscy poszkodowani zostali zabrani przez 4 ambulanse SOR-u do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. W akcji udział brały 3 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego (10 strażaków) oraz 2 zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skalmierzyc (7 strażaków).

Droga krajowa przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Cała akcja trwała prawie 4 godziny. Wstępnie straty materialne zostały oszacowane na 30 tysięcy złotych. Przyczynę wypadku ustala Policja.


Źródło: KW PSP w Poznaniu / Krzysztof Biernacki. Zdjęcia: JRG Ostrów Wlkp.