Wypadek. GnieznoGnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło na przejeździe kolejowym w Gnieźnie. Rowerzystka wjechała wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Warszawa-Berlin, ponosząc śmierć na miejscu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 sierpnia około godziny 16.30 w obrębie strzeżonego przejazdu kolejowego na ul. Gajowej. Gnieźnieńscy policjanci pod nadzorem prokuratury ustalają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Przyczyną większości wypadków na przejazdach kolejowych jest nieostrożność kierowców i pieszych - przypominają policjanci. Lekceważenie i niestosowanie się do znaku STOP, wjeżdżanie na przejazd, gdy sygnalizator wskazuje światło czerwone, próby przejechania pod zamykającymi się zaporami - to główne grzechy kierowców samochodów. Podobnie zachowują się piesi i rowerzyści. Przejazdy kolejowe należy uznać za miejsca, gdzie użytkownicy dróg, zarówno piesi jak i kierujący pojazdami, bezwzględnie winni przestrzegać przepisów i zasad ruchu drogowego, a zwłaszcza zasady szczególnej ostrożności.

fot. Policja Gniezno