W sobotę po pólnocy, na odcinku drogi powiatowej Wielichowo Wieś - Rakoniewice doszło do tragicznego wypadku drogowego. Zderzyły się dwa pojazdy osobowe.

W wyniku rozległych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 18-letni pasażer jednego z pojazdów.

Na miejscu zdarzenia, funkcjionariusze ustalili, że na prostym odcinku drogi, kierujący samochodem osobowym Seat Leon jadąc z kierunku Wielichowa prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych, nie opanował kierowanego pojazdu, po czym wpadł w poślizg i lewym bokiem pojazdu uderzył w jadącego z przeciwnej strony Fiata Ducato.

W wyniku zderzenia Seat wypadł z drogi, a następnie dachował w przydrożnym rowie. Samochodem poruszało się czterech 18-letnich mieszkańców Wielichowa.

Jeden z pasażerów z powodu urazu wielonarządowego poniósł śmierć na miejscu. Fiatem ducato kierowała 37-letnia mieszkanka Siekowa (pow. wolsztyński), która doznała ogólnych potłuczeń ciała. Od uczestników zdarzenia pobrano krew celem wykonania badań na zawartość alkoholu.

Okoliczności zdarzenia, wszystkie niezbędne szczegóły tego wypadku będą wyjaśniali funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim pod nadzorem miejscowej Prokuratury Rejonowej.

--
Opr. W. Roszczuk, Informacja prasowa, Kamil Sikorski - KPP Grodzisk Wlkp.