Wypadek na A2 - foto: Wlkp. PolicjaDwie osoby zginęły i dwie zostały ranne w wypadku drogowym, do którego doszło na wielkopolskim odcinku autostrady A2, między Wrześnią, a Poznaniem.

Droga przez kilka godzin była całkowicie nieprzejezdna. Na miejscu pojawił się prokurator i lekarz sądowy. Na czas oględzin policja zorganizowała objazdy drogą krajową nr 2.

Około czwartej nad ranem, na odcinku autostrady między Wrześnią, a Poznaniem, ciężarowy Man uderzył w tył samochodu osobowego. Osobówką podróżowały cztery osoby, których celem podróży był Kostrzyn i rozpoczynający się festiwal.

Kierowca Fiata i pasażerka siedząca z przodu, odnieśli obrażenia ciała i zostali przetransportowani do szpitala w Środzie Wlkp. Dwóch mężczyzn w wieku 29. i 32. lat poniosło śmierć na miejscu. Mężczyźni siedzieli na tylnych siedzeniach pojazdu.

Autostrada w kierunku Poznania była zablokowana przez ponad 4 godziny. Na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze policji i straży pożarnej oraz prokurator i lekarz medycyny sądowej.

Na miejscu, policjanci przesłuchiwali świadków, wykonywali oględziny oraz zabezpieczali ślady. Na ten czas zorganizowano objazdy, kierując pojazdy na krajową dwójkę.

Okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku wyjaśnia prokuratura w Środzie Wielkopolskiej.

--
Źródło: Wielkopolska Policja, red. Portal Wielkopolski