Wypadek pod Smardzewem - foto: Straż ŚwiebodzinNa drodze krajowej, między Smardzewem, a Babimostem doszło do niebezpiecznego wypadku drogowego.

52. letni mieszkaniec Grójca Małego, prowadząc ciągnik rolniczy z dwoma przyczepami, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na pobocze, po czym uderzył w przydrożne drzewo.


Do zdarzenia natychmiast skierowano patrol policji, oraz pozostałe służby ratownicze.

Kierowca jak i chłopiec wymagali pomocy lekarskiej. Mężczyznę przewieziono do świebodzińskiego szpitala, natomiast jego wnuk przetransportowany został helikopterem do szpitala w Zielonej górze.

Świebodzińska Policja prowadzi czynności wyjaśniające.

Wypadek pod Smardzewem - foto: Straż Świebodzin

Powyższy wypadek potwierdza tylko fakt, iż okres wakacji sprzyja wzrostowi wypadków w gospodarstwach rolnych. Niestety podczas wykonywania prac polowych zdarzają się także wypadki, na skutek których także dzieci doznają różnych obrażeń, a nawet tracą życie - zauważają policjanci.

Do większości wypadków dochodzi wówczas, gdy dzieci zaangażowane są do obsługi pracujących maszyny rolniczych i kierowania ciągnikami i maszynami rolniczymi.

Nader często widujemy również, jak rolnicy przewożą pasażerów w sposób narażający ich na niebezpieczeństwo tj. na przyczepach, kombajnach, na pomostach sadzarek i siewników, nietrudno wtedy o wypadek...

--
Źródło: Lubuska Policja, foto: PSP w Świebodzinie