Kia Rio czwartej generacji, po trzech latach doczekała się faceliftingu. Zmiany modelu obejmują wiele obszarów. Samochód stał się bardziej nowoczesny i multimedialny.

Rio dostępna będzie z nową jednostką o pojemności 1.0 litra, współpracującą z instalacją elektryczną o napięciu 48V. Wspomniany silnik generuje moc stu lub 120 KM. Ponadto pozyskuje energię w wyniku hamowania. Dostępne będą również wcześniej oferowane silniki benzynowe, które poddano modyfikacjom w celu zwiększenia ich wydajności i obniżenia emisji dwutlenku węgla. Gama silników odświeżonego Rio będzie obejmowała benzynowe jednostki napędowe „Smartstream” - nową jednolitrową, stu konną T-GDi oraz o pojemności 1.2 litra, wolnossącą o mocy 84 KM.

Rio po faceliftingu zyskała nowy przód - osadzono niżej zderzak, w którym znajdują się lampy przeciwmgielne. Wybrane wersje Rio wyposażone będą w nowe, w pełni LED-owe reflektory ze zintegrowanymi światłami do jazdy dziennej. W zależności od wersji wyposażenia oraz rynku, do wyboru będzie dziewięć kolorów nadwozia. W odświeżonej Rio, Kia oferuje również nowe, ośmioramienne 16-calowe obręcze kół.

Najbardziej widocznymi zmianami wewnątrz pojazdu będzie nowy, większy niż dotychczas 8-calowy panoramiczny ekran dotykowy oraz 4,2-calowy wyświetlacz między zegarami o wyższej rozdzielczości w zestawie wskaźników. Model w wersji GT-Line będzie oferowany z czarnym, jednobarwnym wnętrzem z białymi kontrastowymi elementami i białymi przeszyciami na siedzeniach oraz z deską rozdzielczą wykończoną w sposób imitujący włókno węglowe.

Zarówno modele standardowe, jak i GT-Line będą od teraz wyposażone w seryjną regulację wysokości fotela kierowcy i opcjonalnie pasażera.

Rio po faceliftingu będzie wyposażone w ulepszony system nawigacji z ekranem dotykowym i system UVO Connect drugiej generacji, czyli zestaw usług cyfrowych, które zapewniają dostęp do szeregu usług online, jak informacja o ruchu drogowym, prognoza pogody , ceny paliw oraz dane na temat dostępnych miejsc parkingowych wraz z ceną i lokalizacją. Nowy system oferuje również łącze Bluetooth z możliwością jednoczesnego podłączenia dwóch urządzeń mobilnych - jednego jako telefon obsługiwany przez zestaw głośnomówiący i z dostępem do multimediów; drugiego wyłącznie do korzystania z multimediów. Możliwość podzielenia ekranu pozwala kontrolować lub monitorować różne funkcje samochodu w tym samym czasie.

Sprzedaż Rio po faceliftingu rozpocznie się w Europie w trzecim kwartale 2020 roku. Samochód będzie oferowany z 7-letnią gwarancją lub do przebiegu 150.000 km.