Brawurowa jazdaW ubiegły weekend, na krajowej dwójce, świebodzińscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali motocyklistę, który brawurową jazdą złamał przepisy ruchu drogowego.

Za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, policjanci nałożyli na Wielkopolanina 39 punktów karnych i zatrzymali prawo jazdy.

Na drodze między Świebodzinem, a Wityniem, policjanci zauważyli jadącego w kierunku Poznania motocyklistę, który swoją jazdą powodował duże zagrożenie w ruchu drogowym.

Kierowca wyprzedzał kolumnę samochodów ignorując podwójną linię ciągłą i skrzyżowanie. Przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 80 km/godz. oraz na lewym pasie przejechał odcinek drogi na tylnym kole, lekceważąc inne pojazdy poruszające się w przeciwległym kierunku.

Pomimo wysyłanych sygnałów do zatrzymania, motocyklista nie stosował się do poleceń policjantów. Po pościgu udało się zatrzymać nieodpowiedzialnego kierowcę - mieszkańca powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna był trzeźwy, nie potrafił jednak wytłumaczyć swojego zachowania.

Za popełnione wykroczenia, motocyklista otrzymał 39 punktów karnych. Kierowcy zatrzymano również prawo jazdy. Policja skierowała sprawę do Sądu.

Inni zatrzymani podczas weekendu przez świebodzińską drogówkę to nietrzeźwi uczestnicy dróg.

W sobotę o 3. nad ranem patrol policji zatrzymał do kontroli Alfę Romeo. Pojazdem kierowała kobieta, u której badanie na zawartość alkoholu wykazało 2,17 promila alkoholu wydychanym powietrzu.

Kilkanaście godzin później, podczas rutynowej kontroli drogowej, na krajowej dwójce (Świecko - Poznań), policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. W tym przypadku alkotest wykazał 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.