Policjanci kryminalni z Gniezna zatrzymali 23-letniego mężczyznę i 27-letnią kobietę, sprawców rozboju na mieszkance Kwidzyna. Rozbójnicy najpierw pobili ofiarę i zranili ją nożem. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych tymczasowego trzymiesięcznego aresztu. Para działała w warunkach recydywy, dlatego grozi im nawet 15 lat więzienia.

19 września br. w pobliżu dworca autobusowego w Gnieźnie do 38-letniej mieszkanki Kwidzyna podeszli kobieta i mężczyzna. Po krótkiej rozmowie zaoferowali wspólne spożycie alkoholu. Podróżniczka dała się namówić obcej parze i udała się wraz z nimi do Parku Kościuszki. Tam właśnie rozegrały się dramatyczne wydarzenia. W pewnym momencie 38-latka została zaatakowana, brutalnie pobita i okradziona. Sprawcy bili ją po całym ciele, doprowadzając do stanu nieprzytomności. Na koniec poranili ją nożem, po czym ukradli kartę bankomatową, dokumenty, telefon, odzież i obuwie. Nieprzytomną pozostawili w parku. Pomocy pokrzywdzonej udzieliły przypadkowe osoby.

Po powrocie do domu 38-latka korzystała z pomocy medycznej i złożyła zawiadomienie o przestępstwie. Sprawą zajęli się gnieźnieńscy policjanci kryminalni, którzy po kilku dniach ustali dane gangsterskiego duetu. 23-letni Patryk B. i 27-letnia Beata J. zostali zatrzymani. Część skradzionych przedmiotów odzyskano.

W miniony weekend prokurator przedstawił im zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia i złożył do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, do którego sąd się przychylił.

--
Inf. prasowa Policji