Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Koninie oraz podległych komisariatów i posterunków przeprowadzili szereg kontroli samochodów ciężarowych i naczep. W efekcie tych kontroli funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kleczewie wspólnie ze stróżami prawa z Wydziału Kryminalnego konińskiej komendy odzyskali naczepę skradzioną w Niemczech w kwietniu 2013 r.

Mundurowi w trakcie prowadzonych działań skontrolowali kilkadziesiąt naczep i ciągników siodłowych. Okazało się, że niemal wszystkie są nabyte w uczciwy sposób od uczciwych sprzedawców. Kontrola przeprowadzona przez policjantów na jednej z posesji na terenie kleczewskiej gminy pozwoliła ujawnić naczepę z usuniętymi numerami seryjnymi. Funkcjonariusze ustalili, że naczepa jest skradziona. Pochodzi z Niemiec, a jej kradzież zgłoszono w kwietniu 2013 r. Naczepa warta jest kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Właściciel posesji niewiele potrafił powiedzieć policjantom o pochodzeniu i właścicielu naczepy. Twierdził, że kilka miesięcy temu zgodził się przyjąć naczepę na swoją posesję ze względu na awarię jednej z osi. Kiedy naczepa stała wśród innych nie zwracał już na nią uwagi. Nie potrafił też wskazać osoby, która by miała odebrać od niego naczepę.

Policjanci ustalają teraz prawowitego właściciela naczepy, by zwrócić mu jego własność.

--
Inf. prasowa Policji