Trzy lata w więzieniu może spędzić 30-latek, którego zatrzymali 31 marca br. policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji w Koninie we współpracy z grupą mobilną Izby Celnej w Poznaniu.

Mężczyzna niemal w centrum Konina, w swoim domu uprawiał konopie indyjskie, którym do rozwoju stworzył bardzo dogodne warunki.

Policjanci wraz z funkcjonariuszami z Izby Celnej z Poznania w domu zajmowanym przez 30-latka niemal w centrum Konina, znaleźli pomieszczenie profesjonalnie przygotowane do hodowli konopi indyjskich. 45 krzewów miało odpowiednie oświetlenie, wentylację i inne czynniki potrzebne do prawidłowego wzrostu roślin. Przy okazji stróże prawa znaleźli też niewielkie ilości marihuany i haszyszu oraz nietypowe podłączenie do sieci elektrycznej. Wezwani na miejsce specjaliści z firmy energetycznej nie mieli wątpliwości, że instalacja służy do nielegalnego poboru prądu.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty nielegalnej uprawy konopi indyjskich, posiadania środków odurzających oraz kradzieży energii elektrycznej. Przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych mu przestępstw. Za nielegalną uprawę konopi i posiadanie środków odurzających mężczyźnie grożą 3 lata więzienia, a za kradzież energii do 5 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

--
Inf. Prasowa Policji