Do sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko 42. letniemu mężczyźnie, który prowadząc pojazd, umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, narażając innych uczestników ruchu na utratę zdrowia i życia...

Do zdarzenia doszło 23. września ub. roku na drodze krajowej nr 92 (Poznań - Świecko).

Mężczyzna jadący VW Caddy nie zachował należytej ostrożności oraz odpowiedniego odstępu od poprzedzających go pojazdów, przez co doprowadził do zderzenia z dwoma innymi pojazdami.

W następstwie, pasażerka samochodu Peugeot doznała poważnych obrażeń ciała. U poszkodowanej stwierdzono pęknięcie wątroby, krwawienie do jamy otrzewnej oraz stłuczenie płuc. Obrażenia spowodowały wystąpienie choroby zagrażającej życiu.

W toku przeprowadzonego postępowania powołano biegłych z dziedziny techniki samochodowej, ruchu drogowego, analizy i rekonstrukcji wypadków drogowych, mechanoskopii oraz medycyny sądowej.

Na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzono iż bezpośrednią przyczyną powstania zagrożenia i sytuacji wypadkowej było postępowanie kierującego samochodem VW Caddy.

Biegli stwierdzili, iż zgromadzony w sprawie materiał dowodowy nie pozwala na przyjęcie tezy, by kierujący pozostałymi pojazdami, w jakikolwiek sposób naruszyli zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Oskarżonemu grozi kara od 6. miesięcy do 8. lat pozbawienia wolności.