Policjanci zapraszają na znakowanie rowerów, które odbędzie się podczas podsumowania wakacyjnej akcji zorganizowanej przez Międzynarodowe Targi Poznańskie „Lato na Targach”. Przedsięwzięcie pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania odbędzie się w piątek 28 sierpnia. Serdecznie zapraszamy!

28 sierpnia br. na Międzynarodowych Targach Poznańskich w godzinach 13:00 – 15:00 podczas festynu „Zakończenie Lata” podsumowującego wakacyjną akcję „Lato na Targach” odbędzie się znakowanie rowerów połączone z prelekcją o bezpieczeństwie poruszania się na rolkach i rowerze. Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Poznańskie, patronatem honorowym Prezydent Miasta Poznania.

Przypomnijmy:

Akcja „Poznański rower-bezpieczny rower” polega na tym, że policjanci znakują rower nie uszkadzając lakieru. Poprzez nadanie indywidualnego numeru rejestrują go w policyjnej bazie danych. Na ramę naklejają nalepkę potwierdzającą umieszczenie jednośladu w Policyjnym Rejestrze Oznakowania Rowerów. Po takim oznakowaniu właściciel otrzymuje od funkcjonariuszy tzw. „dowód tożsamości roweru”, który jest dokumentem potwierdzającym tożsamość roweru oraz dane właściciela.

Do programu może przystąpić osoba wyłącznie pełnoletnia. Osobie nieletniej dopuszcza się oznakowanie roweru pod warunkiem uczestniczenia w tej czynności jej rodziców, opiekuna prawnego lub osoby pełnoletniej, której tożsamość została stwierdzona na podstawie dowodu osobistego. W tym przypadku rower będzie zarejestrowany na osobę pełnoletnią, natomiast nieletni zostaje wskazany jako użytkownik roweru. Uczestnictwo w programie jest bezpłatne.

--
Inf. prasowa Policji