fot. PolicjaPolicjanci z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto zatrzymali 30. letniego mieszkańca Poznania, który ugodził nożem trzech mężczyzn.

Dwaj z nich do chwili obecnej przebywają w szpitalu. Sprawca usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Trafił do aresztu.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 9 września około godziny 20. Stojących na ulicy Głuszyna trzech mężczyzn zaatakował  30. letni napastnik.

Pokrzywdzeni znali go z widzenia. Sprawca najpierw podszedł do nich, a gdy mężczyźni próbowali się od niego oddalić - każdego z nich ugodził nożem w plecy.

Jedna z ofiar zdążyła telefonicznie skontaktować się z pogotowiem ratunkowym. Napastnik uciekł z miejsca zdarzenia, a pokrzywdzeni  z poważnymi obrażeniami zostali przewiezieni do szpitala.

Poinformowani o zdarzeniu policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Nowe Miasto natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Przestępca został ustalony i już następnego dnia zatrzymany.

Policjanci dowiedzieli się, że sprawca i pokrzywdzeni od pewnego czasu byli ze sobą skonfliktowani.

12. września mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Decyzją Sądu został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.  Policjanci ustalili, że sprawca był wcześniej karany za rozboje, pobicia i kradzieże.

Iwona Liszczyńska.