Policja - radiowózPoznańscy policjanci zatrzymali poszukiwanego mężczyznę, który od dwóch miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Mężczyzna ma do odbycia karę prawie siedmiu lat pozbawienia wolności za różne przestępstwa. Notowany był za rozboje, kradzieże pojazdów oraz naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego.

Sprawa miała swój początek, gdy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu otrzymali informację, że mężczyzna nie stawił się na wezwanie w Areszcie Śledczym. Wtedy mundurowi zaczęli poszukiwania.

Policjanci sprawdzali miejsca, w których mógł przebywać mężczyzna. Ponadto przypuszczali, że poszukiwany będzie się ukrywał i często zmieniał miejsce pobytu. Dodatkowo mundurowi otrzymali informację, że mężczyzna może być agresywny oraz posiadać przy sobie niebezpieczne przedmioty - wcześniej zaatakował policjanta. Dlatego funkcjonariusze musieli zachować szczególne środki ostrożności.

4 października br. poznańscy policjanci znaleźli poszukiwanego mężczyznę. 27-latek został zatrzymany na jednej z ulic w rejonie poznańskiej Wildy i doprowadzony do Aresztu Śledczego.

--
Inf. prasowa, fot. Waldemar Roszczuk