Koło Naukowe Praw Człowieka „Humanitas” oraz Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu mają zaszczyt zaprosić do udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo antydyskryminacyjne w Polsce - przeszłość, teraźniejszość przyszłość”, która odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2013 roku w Auli Collegium Iuridicum Novum (al. Niepodległości 53, Poznań).

Celem Konferencji organizowanej przez Koło Naukowe Praw Człowieka „Humanitas” jest ocena jakości antydyskryminacyjnych regulacji prawnych obowiązujących w Polsce. W ramach trzech paneli udział wezmą specjaliści w dziedzinie prawa, szczególnie prawa antydyskryminacyjnego, zarówno teoretycy, jak i praktycy.

W pierwszym panelu - „Przeszłość” - zaproszeni prelegenci określą, jakie cele i założenia przyświecały twórcom pierwszych regulacji antydyskryminacyjnych. Ponadto podejmą próbę odpowiedzi na pytanie,czy udało się je zrealizować.

Celem drugiego panelu - „Teraźniejszość” - będzie prezentacja funkcjonowania obecnych regulacji antydyskryminacyjnych. Ponadto biorący w nim udział eksperci ustosunkują się do ocen sformułowanych w ramach pierwszego panelu oraz określą postulaty na przyszłość.

Panel kończący konferencję - „Przyszłość” - zmierzać będzie do wyciągnięcia wniosków z poprzednich paneli oraz zaproponowania kierunków ewentualnych zmian i rozwiązań w zakresie prawa antydyskryminacyjnego.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Konferencja jest objęta rejestracją. W celu rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie http://humanitas.amu.edu.pl/do-pobrania.html .

Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy przesłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wpisując w temacie wiadomości „Zgłoszenie”.

Więcej informacji oraz szczegółowy plan konferencji znajduje się na stronie internetowej http://humanitas.amu.edu.pl/prawo-antydyskryminacyjne-w-polsce.html oraz na facebooku.

--
Koło Naukowe Praw Człowieka "Humanitas"